VLC Player Android TV Platformuna Geliyor

VLC Player Android TV Platformuna Geliyor

En popüler medya oynatıcılarından biri olan VLC Player, çok yakında Android TV platformuna da geliyor. Android TV için geliştirilen yeni VLC Player sürümünün detayları haberimizde.

Birçok platformda büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan VLC Player, şimdi de Android TV platformuna gelecek olan sürümüyle kullanım alanını genişletmeye kararlı görünüyor. Windows kullanıcıları için sunulan uygulama, ilerleyen dönemde diğer masaüstü işletim sistemleri için de yayınlanmıştı. Mobil telefonların popülerliğinin artması ve büyük oranda genişlemesiyle birlikte bu platformlarda da kullanılmaya başlanan VLC, yeni hamlesiyle birlikte TV platformuna da el atmış durumda.

Kısa zaman içinde Android TV platformu için yayınlanacak olan VLC Player’ın, Android TV için önizleme sürümü videosu da paylaşıldı. Android TV platformunda her medya formatını destekleyecek olan VLC, yakın zamanda yayınlanacak Beta sürümüyle birlikte daha geniş özelliklere sahip olacak. Material design ile tasarlanan ve sade bir arayüze sahip olan uygulamanın Beta sürümünün önümüzdeki haftalarda duyurulması bekleniyor.

İşte Android TV’de yer alacak olan VLC Player’ın önizleme videosu:

VLC Media Player Windows Phone Mağazası'nda!

YORUMLAR