VLC Player App Store'dan Tekrar Kaldırıldı

VLC Player App Store'dan Tekrar Kaldırıldı

Popüler video oynatıcısı VLC Player iTunes App Store'dan gizemli bir şekilde kaldırıldı. VLC uzun süredir Apple'ın mobil işletim sistemi üzerinde bulunan bir medya oynatıcı olarak zaman zaman App Store'dan kaldırılıp tekrar getirilse de iOS 8'in çıkışıyla beraber tekrar listeden çıkartıldı.

Tam olarak ne zaman çıkartıldığı belli olmasa da App Store, özellikle iPhone'lara iOS 8 güncellemesi getirildiğinden beri VLC'yi iOS için listeleyemiyor. Geliştiricilerden de konuyla ilgili bir açıklam gelmemesi üzerine yapılan Twitter araştırmasının sonucunda da ekip bu konuyla ilgili aktif bir durumda bulunmamış.

Önceden de bahsettiğimiz gibi VLC iOS ile sürekli sorunlar yaşamış, kurallar nedeniyle Apple tarafından defalarca kaldırılıp tekrar eklenmişti. Bunun büyük bir bölümü Apple'a göre geliştirici VideoLAN'ın bakım güncellemerine ve uygulama desteğine önem vermeyişinden kaynaklanıyor. Ekip planlarını gerçeğe ulaştırmada başarısızlık yaşıyor ve müşteriye verdikleri sözü tutmakta gecikiyorlar. Böylece Apple'da VLC'yi mağazadan çıkartma durumunda kalıyor.

VLC App Store'dan çıkarılmış olsa da mevcut sistem içinde VLC'nin işleme sistemine göre video oynatan binlerce alternatif seçenek olduğu düşünülürse iOS kullanıcıları tam anlamıyla bir kayıp yaşamıyor. Yine de VLC'ye benzer özellikler gösteren bazı klon uygulamalar uygulama içi ücret tallep ettiğinden bu tarz oynatıcılara karşı dikkatli olmakta yarar var.

VLC Player her ne kadar şu anda iOS ortamında aktif olmasa da Windows ve Android için faaliyetlerine devam ediyor. Sitemiz üzerinden VLC Player'ı indirip deneyebilirsiniz:

Google'ı Daha Etkili Kullanmak için İpuçları

Samsung da Çin'de Yasaklılar Listesine Dahil Oldu

YORUMLAR