VLC Video Oynatıcısı Artık Chrome OS İçin Kullanılabilir Halde

VLC Video Oynatıcısı Artık Chrome OS İçin Kullanılabilir Halde

Kar amacı beslemeyen Videolan şirketi tarafından geliştirilmiş olan VLC Player, Google'ın masaüstü işletim sistemi olan Chrome OS için yayınlandı.

Açık kaynaklı olarak geliştirilen VLC Player, ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor ve milyonlarca bilgisayarda stabil bir şekilde kullanılabiliyor. MP3 ve MKV gibi çeşitli formatları çalıştırabilen VLC Player, bir süredir yazılımcılar tarafından geliştiriliyordu. Aylar süren çalışmanın sonunda Google'ın kendi cihazlarında kullandığı Chrome OS için VLC Player kullanılabilir hale getirildi.

Çoğu kullanıcının ismini pek bilmediği ama turuncu duba simgesinden mutlaka tanıyacağı VLC Player, Chrome OS'un dışında kendisini geliştirmeye devam ediyor. Windows, Mac, Linux, iOS ve Android gibi platformlarda yıllardır sorunsuz çalışan VLC Player, Chrome OS'ta da oldukça beğenilecek gibi. Ayrıca VLC, kendi kütüphanenizi kurmaya ve videolara altyazıyı yerleştirmeye de imkan sağlıyor. Film bağımlılarının mutlaka denemesini önerdiğimiz VLC Player'ın geleceğe dönük Chrome OS gibi oldukça başarılı yatırımları olacak gibi görünüyor.

Oldukça basit bir tasarıma sahip olan VLC Player'ın tüm sürümlerini aşağıdaki bağlantılardan ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

Çevrimiçi Daha Hızlı Video İzlemek ve Oyun Oynamak İçin 5 Altın İpucu

Videolar'da Ağır Çekim ve Hızlı Geçiş Efekti Nasıl Yapılır?

YORUMLAR