Vodafone Smart 3 İsimli Yeni Vodafone Telefon Tanıtıldı

Vodafone Smart 3 İsimli Yeni Vodafone Telefon Tanıtıldı

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede hizmet veren Vodafone’un kendi adıyla çıkardığı akıllı telefon serisine yeni bir üye eklendi. Vodafone Smart 3 adını taşıyan bu yeni cihaz İngiltere’de duyuruldu ve satın alınabilir kılındı.

Hızlı bir şekilde cihazın özelliklerine göz atmak istediğimizde ilk olarak 123.2x64.4x10.9 milimetrelik boyutlara sahip bir telefon bizi karşılıyor. Telefonun ağırlığı 136 gram.

Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemini kullanan telefonda yer alan işlemci 1 GHz frekansında ve ARM A9 altyapısını kullanıyor. Dâhili depolama alanıysa sadece 4 GB. Bu alan mikro SD kart desteğiyle 32 GB’a kadar yükseltme imkânı bulunuyor.

Wi-Fi, GPS, Bluetooth, 3G gibi bağlantı yeteneklerine sahip olan Vodafone Smart 3 üzerinde 4 inçlik bir ekran bulunuyor. Ekran çözünürlüğüyse 480x800 piksel değerinde. Ekran inç başına düşen piksel sayısı 233.

5 MP değerinde olan arka kamera saniyede 30 kareyle 720 HD video çekebilme özelliğine sahip. 4X optik yakınlaştırma ve otomatik odaklanma kameranın fotoğraf çekerken ortay koyduğu özellikler arasında.

Telefonun ülkemizde ne zaman tanıtılacağı ve kullanılabilir kılınacağı henüz belli değil.

Google'ın yeni video formatı bant genişliği sorununa çözüm olacak

YORUMLAR