Volkswagen Dizel Skandalını CES 2016'da Tanıttığı Elektrikli Arabayla Unutturabilecek mi?

Volkswagen Dizel Skandalını CES 2016'da Tanıttığı Elektrikli Arabayla Unutturabilecek mi?

Geçtiğimiz yıl emisyon skandalıyla gündeme oturan Volkswagen, tekrar güven kazanmak için CES 2016 fuarında elektrikli aracını tanıttı.

CES 2016 tüketici elektroniği fuarı devam ederken firmaların teknoloji harikaları da birer birer sergileniyor. Yeni bir araç tasarım haberi de Volkswagen cephesinden geldi. Volkswagen'in BUDD-e Concept olarak tanıttığı elektrikli araç CES 2016 fuarında ilgi odağı oldu. Minivan konseptinde geliştirilen bu araç şık bir araç olmasının yanında tamamen elektrik ile çalışıyor. 

CES 2016 kapsamında tanıtılan bu araç 101 kWh kapasiteli bataryası ile 600 km kadar yol yapabiliyor. Aracın hızı ise 150 km/s olarak belirlenmiş. Bataryanın şarj süresi ise oldukça kısa; 15 dakikalık bir sürede yüzde 80 kapasiteye erişilebiliyor. Araç içerisinde bulunan büyük dokunmatik ekran aracın en ilgi çeken kısmı. Araca giriş çıkışlar ise sensörler yardımıyla otomatik olarak yapılıyor. Yani basit bir el hareketiyle yada sesli komutlarla kapıları açmak mümkün oluyor. Bu sırada "açıl susam açıl" demek serbest.

Geleceğin arabası olarak tasarlandığı belirtilen BUDD-e, nesnelerin interneti hakkında da bolca fikirler veriyor. Aracın tam kapasite olarak 2019 yılında kullanılması bekleniyor. Geçen yıl yaşanan skandaldan sonra böyle bir aracın ne kadar başarılı olacağı ise merakla bekleniyor.

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR