Volkswagen'de Emniyet Kemeri Sorunu; 411 Bin Araç Geri Çağrıldı

Dünyanın en büyük araba üreticilerinden olan ve pek çok markayı elinde bulunduran Volkswagen AG, Volkswagen Polo, Seat Ibiza ve Arona modellerini geri çağırdı. Bu araçların arka taraftaki emniyet kemerinde büyük bir sorun olduğunu dile getiren şirket, şimdiye kadar 411 bin araçta bu sorunu tespit ettiklerini açıkladı.

Özellikle 2017 ve 2018 model Polo'da, Ibiza'da ve Arona'da kemer sorununun baş gösterdiği belirtiliyorken, şirketin konu hakkında hummalı çalışması devam ediyor. Şimdiye dek geri çağrılan 411 bin aracın arka taraftaki kemerlerinin yeterli güvenlik sağlayamadığını ifade eden Volkswagen AG, ani şerit değişimlerinde arka koltuktaki emniyet kemerinin yerinden çıkabileceğini söyledi. Bundan dolayı da güvenli bir sürüşün mümkün olmadığı bildirildi.

Arka Koltukta Kemer Takmama Artık Ceza Sebebi

Bu hatanın çözüme kavuşması için yepyeni bir kemer sistemi geliştirdiklerini belirten Volkswagen, diğer modellerinde herhangi bir sorun olmadığını ifade etti. Araç sahipleriyle iletişime geçerek bu sorunu ortadan kaldırmak istediklerini söyleyen şirket, kullanıcıları bir süre arka koltuğu kullanmamaları konusunda uyardı.

Bentley, Bugatti, Lamborghini ve Porsche gibi dev araba üreticilerinin sahibi olan Volkswagen AG'nin duyarlılığından dolayı pek çok araç sahibi memnun olduklarını belirttiler. Ancak kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması planlanan kemer sorunu, bazı kullanıcıları tedirgin etmiş durumda.

YORUMLAR