VPN Kullanarak İnternete Girmek Neredeyse Moda Oldu

VPN Kullanarak İnternete Girmek Neredeyse Moda Oldu

Güvenlik şirketlerinin araştırmalarına göre, VPN kullanarak internete ulaşanların oranı İngiltere ve ABD'de hızla artış gösterdi.

VPN kullanımı, internetteki güvenlik risklerinin de artmasıyla birlikte, bu iki ülkede artmış görünüyor. İngiltere'de Wombat Security adında bir güvenlik şirketi anketinin değerlendirmesi, yeni erişim yasalarının ardından ABD ve İngiltere'de internet kullanıcılarının, VPN ile internet erişimi hakkındaki görüşlerini değerlendiriyor. Anket, her iki ülkede 1.000 kişiye yapılmış.

Amerika'da ankete dahil olanların yüzde 65'i, iş ya da kişisel cihazlarında VPN uygulaması kullanıyor. İngiltere'de ise katılımcıların yüzde 44'ü VPN yazılımlarından faydalanıyorlar.

Araştırmanın sonuçlarına göre, İngiltere katılımcılarının yüzde 33'ü VPN'in ne olduğunu bilmiyor ama kullanıyor. Amerika'da bu oran yüzde 19 olarak belirlenmiş.

Ankette İngiliz katılımcılarının yüzde 23'ü VPN'in ne olduğunu bilse de kullanmamayı tercih ediyorlar. Bu "bilip kullanmama oranı", Amerika'dan daha yüksek olarak ifade ediliyor.

Her iki bölgede de VPN tercihinin üst sırada yer almasının; halka açık erişim notalarında güvenli dolaşım, çevrimiçi güvenli alışveriş, ISP ve devlet tarafından izlenmekten korunmak gibi sebeplerden dolayı olduğu ifade ediliyor.

VPN Kullanmanız için 10 Neden

Putin İmzaladı, Rusya'da VPN Resmen Yasak

Popüler Android VPN Uygulamalarına Dikkat!

YORUMLAR