VR Cihazında 36 Saat Oyun Oynayarak Guinness Rekoru Kırdı

36 saat VR cihazında Oyun Oynayarak Guinness Rekoru Kırdı

Avustralya'nın en ünlü YouTube fenomenlerinden Jack McNee, sanal gerçeklikte bir günden fazla zaman geçirerek bir ilki başardı. HTC Vive VR cihazını takan ve 36 saat 12 dakika 2 saniye boyunca sadece Tilt Brush adlı boya yapma oyununu oynayan McNee dünya rekoru kırdı.

En uzun süreli VR maratonunu gerçekleştirerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi amaçlayan Jack McNee‘ın yaptığı deneme LPVR YouTube kanalında canlı olarak yayınlandı.

HTC Vive cihazını takan ve 36 saat 12 dakika 2 saniye boyunca sadece Tilt Brush adlı boya yapma oyununu oynayan McNee, dünya rekoru kırmayı başardı. Yemek yerken ve hatta tuvalete giderken bile gözlüğü çıkarmayan McNee, çılgınca amacına ulaştı ve bir önceki rekorun sahibi olan Georgie Barrat’ı geride bıraktı.

Etkinlik boyunca McNee, The Simpsons, Macera Zamanı, Pokémon ve diğer karakterleri çizdi ve oyun boyunca bir dakika bile uyumadı.

YouTube fenomeni Jack McNee, rekor denemesindeki asıl amacın, kar amacı gütmeyen, fiziksel, toplumsal ya da mali açıdan ihtiyaç duyan çocuklara yardım etmek için kurulmuş bir organizasyon olan The Reach Vakfı'na bağış toplamak olduğunu söyledi.

Nisan ayında Alejandro Fragoso ve Alex Christison, VR Filmleri kesintisiz bir şekilde 50 saat boyunca izleyerek, bu alanda farklı bir rekorun sahibi olmuşlardı.

Guinness Dünya Rekoru’na sahip herhangi birine meydan okumadan önce resmi onay için kuruluşla iletişime geçmeyi unutmayın. Tabii önce 200 dolar ödeyip HTC Vive cihazını almanız gerekiyor.

YORUMLAR