Warcraft Filmi Tüm Zamanların En Başarılı Oyun Filmi Oldu!

Warcraft Filmi Tüm Zamanların En Başarılı Oyun Filmi Oldu!

Video oyunlarının sinemaya uyarlanması geçmişte maalesef ki çok başarılı sonuçlar ortaya koymamıştı. Tomb Raider, Final Fantasy, Mortal Kombat, Resident Evil, Street Fighter gibi ünlü oyun serilerinin filmleri çekilip gösterime girmişlerdi. Fakat bu filmler yeterli gişe başarısı elde edememiş, bunun yanında kötü eleştirilerin ve incelemelerin hedefi olmuşlardı. Neyse ki kısa bir süre önce gösterime giren Warcraft filmi oyun filmlerinin bu kötü kaderini değiştirdi. Blizzard'ın ünlü oyun serisinin filmi şu an bile rekor bir gişe hasılatı elde etmiş durumda. Warcraft filmi dünya çapında toplamda 337 milyon dolarlık bir hasılat etti ve bu hasılatla bir rekora imza attı. Bu da Warcraft filminin şu ana kadar çekilmiş oyun filmleri arasında en yüksek gişe hasılatı elde eden film olduğu anlamına geliyor.

Warcraft Filmi 160 Milyon Dolara Mal Oldu

Rekor bir bütçeyle hazırlanan filmin diğer maliyetler de göz önüne alındığında 500 milyon dolarlık bir hasılat elde etmesi gerekiyor. Ancak bu sayede pazarlama, reklam ve sinemaların komisyonları dahil edildiğinde toplam maliyet karşılanmış olacak. 500 milyon dolardan sonrası ise filmin karı olarak kayıt altına alınacak. Halen gösterimde olan filmin bu hedefi yakalayabilmesi çok da zor değil gibi görünüyor.

Warcraft Hakkında Farklı Görüşler Mevcut

Warcraft filmi hakkında seyirciler iki farklı kutuba ayrılmış durumda. Kimi seyirciler filmi başarılı bir yapım olarak görürken kimi seyirciler kötü bir yapım olarak tanımlıyor. Kişisel görüşüm ise filmin başarılı olduğu yönünde. Fantastik filmlere büyük bir açlık duyduğumuz günümüzde Warcraft gibi oyunların beyaz perdeye uyarlanması oldukça başarılı bir adım. Ayrıca film görsel olarak oldukça etkileyici. Filmin tek eksik yönünün ise oldukça uzun bir hikayeyi kısa bir süre içerisine sığdırmış olması. Yapımcı ekip 2-3 filmlik bir senaryoyu tek bir film içerisine sığdırarak hızlı bir hikaye anlatımı yapmayı tercih etmiş. Yine de tatmin edici bir görsel şölen filmde sizi beklemekte.

Gözler önümüzdeki dönemde gösterime girecek Assassin's Creed filmine çevrilmiş durumda.

Watch Dogs Filmi Çekiliyor!

Filmleri veya Dizileri Çekilse Tadından Yenmeyecek Bilgisayar Oyunları

YORUMLAR