Warcraft'ın Macera Oyunu 18 Yılın Ardından Artık Oynanabiliyor

Warcraft'ın Macera Oyunu 18 Yılın Ardından Artık Oynanabiliyor

Bundan 18 yıl önce Blizzard, geliştirmekte olduğu Warcraft temalı macera oyununu iptal ettiğini açıklamış ve bütün hayranlarını üzmüştü. Geçen onca zamanın ardından bir oyuncu Warcraft Adventures: Lord of the Clans isimli oyunun, oynanabilir versiyonunu yayınladı.

Blizzard tarafından geliştirilen Warcraft temalı bir macera oyunu olduğu biliniyordu. Hatta oyun için resmi fragmanlar bile yayınlanmıştı. Fakat E3 1998'den hemen önce bizzat Blizzard tarafından yapılan açıklamayla oyunun iptal edildiği duyurulmuştu. Bunun sebebi o zaman açıklanmazken, yıllar sonra yapılan açıklamalar ile oyunun Grim Fandango sebebiyle iptal edildiği ortaya çıkmıştı.

Tim Schafer tarafından yapılan üç boyutlu macera oyunu Grim Fandago'yu gören Blizzard ekibi, kendi hazırladıkları oyunun o kalitede olmadığını görüp, oyunu iptal etmişlerdi. İptalin üsten geçen 18 yıllık aradan sonra beklenmedik bir şey oldu ve bir Warcraft hayranı oyunun oynanabilir olan dosyalarını paylaştı. Bu adres üzerinden ulaşabileceğiniz Warcraft Adventures: Lord of the Clans, Thrall'ın orc klanları ile birleşmesini ve Horde'u bir araya getirme çabalarını anlatan bir point-and-click macera oyunu. 

Aslında oyunun çalışabilir olduğu ve birkaç kişi tarafından oynanabildiği biliniyordu. Hatta hemen aşağıdan izleyebileceğiniz üzere 2011 yılında oyundan alınmış görüntülerle hazırlanan videolar da bulunuyor. Fakat kimse bugüne kadar oyunun dosyalarını paylaşmamış ve herkesin oynamasına açmamıştı.

World of Warcraft: Legion'ı Detaylı İnceledik!

World Of Warcraft: Legion İlk Gününde Milyonlar Sattı!

YORUMLAR