Watch Dogs Filmi Çekiliyor!

Watch Dogs Filmi Çekiliyor!

Assassin's Creed filmiyle sinema sektörüne hızlı bir giriş yapan Ubisoft, bu girişimini Watch Dogs filmi ile bir adım öteye taşımayı planlıyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene ortaya çıkan söylentiler Ubisoft'un bir Watch Dogs filmi üzerinde çalıştığına işaret ediyordu. Ubisoft bu proje için telif haklarını satın almıştı; fakat firmadan konu hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmamıştı. Los Angeles'ta düzenlenen E3 2016 etkinliğinde ise Watch Dogs filmi söylenti olmaktan çıktı ve resmiyet kazandı.

Ubisoft ve Sony yetkilileri tarafından onaylanan Watch Dogs filmi ile ilgili olarak maalesef detaylı bilgi paylaşılmadı. Çekilen filmin nasıl bir hikayeye sahip olacağı, ana kahramanın ilk oyunun kahramanı Aidan Pearce'mi, yeni duyurulan 2. oyunun kahramanı mı yoksa alternatif bir kahraman mı olacağı ve filmin nerede geçeceği yanıtsız kalan sorular arasında. Ubisoft, Assassin's Creed filminde oyunlardakinden farklı bir zaman dilimi, alternatif bir kahraman ve alternatif bir hikaye tercih etmişti. Bu nedenle Watch Dogs filminde de benzer bir yapı karşımıza çıkabilir.

Video oyunlarının sinemaya uyarlanması mevcut örneklere bakıldığında çok başarılı sonuçlar ortaya çıkarmamıştı. Fakat Watch Dogs'un başarılı olabilme ihtimali bir miktar daha fazla. Mr. Robot adlı dizinin başarısı düşünüldüğünde aynı çerçeveye sahip olan Watch Dogs filminin de başarılı olabilmesi muhtemel.

Ubisoft, Watch Dogs filmini duyurmadan önce aynı etkinlikte Watch Dogs 2'nin uzun bir oynanış videosunu yayınlamıştı:

E3 2016 İlk Gün Özeti

Xbox One S Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu!

YORUMLAR