Watch Dogs için Ana Platformun PC Olduğu Açıklandı

Watch Dogs için Ana Platformun PC Olduğu Açıklandı

Playstation 4 etkinliğinde gösterilen demosuyla yeniden dikkatleri üzerine çeken Watch Dogs’un ana platformunun PC olacağı resmi olarak açıklandı.

Aslında bu haberin şaşırtıcı kısmı, günümüzde bu uygulamanın tam tersinin daha yaygın olmasından kaynaklanıyor. Xbox 360, Playstation 3 ve PC için çıkacak oyunlarda firmalar öncelikle oyunu konsol için geliştirip sonrasında da PC’ye port ediyorlar. (En yakın örneklerden biri Dead Space 3.) Ancak Ubisoft, Playstation 4’le beraber bu sistemde değişikliğe gittiğini ve Watch Dogs’un önce PC için geliştireleceğini sonrasında konsollara port olacağını açıkladı. PC oyuncuları için sevindirici bir haber. Çünkü bu açıklama, PC için daha iyi optimize edilecek bir Watch Dogs anlamına geliyor.

Konuyla ilgili açıklamasında Ubisoft, daha önceden oyunları önce Xbox 360’a sonra PS3’e port ettiklerini ve bunun çok para kaybı yaşattığını, artık tüm oyunları önce PC’ye oradan da diğer konsollara port edeceklerini söyledi.

Buradaki ana etkenin değişen Playstation 4 teknolojisi olduğunu belirtmek gerek. Artık daha PC’ye yatkın bir mimari sunacak Playstation 4, geliştiricilere bu tarz kolaylıklar sağlayabilecek.

Konsol Savaşları Yazı Dizisi

YORUMLAR