Watchmen Dizisinden Gizemli Tanıtımlar

Watchmen Dizisinden Gizemli Tanıtımlar

HBO, ilan ettiği tarihten bir yıl sonra Watchmen dizisinden ilk görüntüleri paylaştı. Lost’un senaristi Damon Lindelof tarafından yaratılan seri, 2019 yılında yayınlanacak.

Watchmen’in televizyon uyarlaması, Alan Moore ve Dave Gibbons’ın 1986 yılında kaleme aldıkları orijinal hikaye ile birebir aynı olmayacak. Keza Lindelof daha önce yaptığı açıklamalarda, serinin orijinal hikaye ve film uyarlaması arasında hassas bir denge kuracağını söylemişti.

Hatırlayanlar olacaktır; yönetmen koltuğunda Zack Snyder’ın oturduğu Watchmen, 2009 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştı. Hikaye ve karakter kurgusu ile diğer süper kahraman filmlerinden ayrılan yapım, dünya çapında 185 milyon dolar hasılat toplamıştı.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Masks Save Lives. #WatchmenHBO

Watchmen (@watchmen)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

Watchmen’in Instagram hesabından yayınlanan teaser ile diziye dair ilk bakışımızı atıyoruz. Gizem dolu videolarda, yüzleri sarı maskelerle kapanmış polisleri görüyoruz. 

HBO imzalı dizinin kadrosunda, Jeremy Irons (The Lion King), Don Johnson (Django Unchained), Tim Blake Nelson (The Ballad of Buster Skruggs), Regina King (The Leftovers), Jean Smart (Legion, Fargo) ve Tom Mison (Sleepy Hollow) gibi isimler yer alıyor. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hiding in plain sight. #WatchmenHBO

Watchmen (@watchmen)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

İkonik çizgi roman serisinin televizyon uyarlaması, Amerikalı ünlü senarist ve yapımcı Damon Lindelof’un imzasını taşıyacak. Lindelof’un özgeçmişinde, Prometheus, Star Trek: Into Darkness  ve Lost  gibi başarılı filmler bulunuyor. 

Watchmen ilk kez 1986 yılında DC tarafından 12 bölümlük sınırlı bir çizgi roman serisi olarak yayınlanmıştı. Moore tarafından yazılan ve Gibbons tarafından resmedilen Watchmen, şimdiye kadar yayınlanan en büyük çizgi romanlardan biri olarak kabul ediliyor.