watchOS 4 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

watchOS 4 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Apple Watch 3’e güç vermesi beklenen yeni watchOS güncellemesi watchOS 4’ün detayları WWDC 2017 etkinliğinde paylaşıldı. watchOS 4 sürümüyle birlikte akıllı asistan Siri kullanıma sunuldu.

Apple’ın kendi sitesi üzerinden canlı olarak yayınladığı WWDC 2017 etkinliği Türkiye saatiyle 20:00’da başladı. İlginç açılış videosunun ardından sahne alan CEO Tim Cook, iOS platformu uygulama geliştiren iki ismi açıklayarak etkinliğe başladı. Hemen arkasından yeni tvOS ile Amazon’un Apple TV’ye geleceğinin müjdesini veren Tim Cook, watchOS 4’ü tanıtmak üzere sahneyi Kevin Lynch’e bıraktı.

watchOS 4 Özellikleri:

watchOS 4 güncellemesinde ilk dikkat çeken nokta; akıllı asistan Siri tabanlı çalışan yeni arayüzler oldu. Gün saatine veya konuma göre güncellenen komplikasyonlar, Mickey ve Minni Mouse dışında Toy Story filminden tanıdığımız Woody, Jesse, Buzz karakterlerinin yer aldığı dokunulduğunda saati söyleyen arayüzler, fitness uygulamalarına getirilen animasyonlar, yeniden tasarlanmış dock menüsü, geliştrilmiş Apple Music yönetimi (çalma listelerinin otomatik olarak aktarılması ve çoklu çalma listesi desteği), aktivite başlatıldığında müziğin otomatik olarak çalmaya başlaması, NFC’nin Apple Pay dışında kullanılabilmesi gibi yenilikler içeren watchOS 4 güncellemesi, bugünden itibaren geliştiriciler için indirilmeye açıldı. Herkese açık (public) beta sürümü ise sonbaharda açılacak.

YORUMLAR