WayRay Navion Araçların Tüm Kumanda Tablosunu Ön Cama Taşıyor

WayRay Navion Araçların Tüm Kumanda Tablosunu Ön Cama Taşıyor

Head-Up Display adı verilen ve arabaların ön camlarında yol bilgisi veren teknolojiyi, WayRay Navion birkaç adım ileriye taşıyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisiyle sürüş tecrübesini bambaşka bir hale getiriyor. 

WayRay Navion artırılmış gerçeklik ön camda küçük oklar ya da rakamlar göstermekten birkaç adım daha ileri gitmiş. Navion sistemleri sürücünün takip etmesi gereken rotayı işaret eden okları ve bilgileri gerçekten yolun üzerinde gibi gösteriyor. Bu bilgiler yolda giderken sanki asfaltta yazıyorlarmış gibi arabanın hareketine ve hızına göre ön camda akıp gidiyorlar. Bu sistem sürücünün ön cama odaklanmasını değil devamlı yola bakmasını sağlıyor. Dikkat dağılmıyor ve sürüş güvenliği artıyor.

WayRay Navion arabalarda kilometre saati paneline bakıp durmayı da tamamen ortadan kaldırıyor. Tüm takometre, benzin göstergesi, saat ya da sürat bilgileri ön cama son derece özenle dağılıyorlar ve kafanızın hareketine göre yer değiştirebiliyorlar.

WayRay Navion ön camda bulunması gereken bilgileri sesinizle kontrol etme imkanı da veriyor. İstemediğiniz bilgileri kaldırıp, farklı bilgiler talep edebiliyorsunuz. Sistem duruşunuzu, direksiyon tutuşunuz ve yaptığınız hataları da size bildiriyor. WayRay cep telefonları ile çalışan bir uygulamayla beraber ve her araba için kullanılabiliyor. 2015 sonbaharında piyasada olacak bu sistemle belki daha az trafik kazası haberi duymak mümkün olabilir.

Türk Yapımı Elektrikli Araba Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

Apple’ın Araba Projesi Piyasada Kafa Karıştırıyor

Mercedes'ten Çarpıcı Bir Sürücüsüz Araba Konsepti

YORUMLAR