Waze Navigasyon Uygulamasına Artık Kendi Sesinizi Kaydedebiliyorsunuz

Waze Navigasyon Uygulamasına Artık Kendi Sesinizi Kaydedebiliyorsunuz

Oldukça popüler navigasyon uygulamalarından bir tanesi olan Waze, yol tarifi sırasında birçok ünlü ismin sesini kullanmaya devam ederken, yaptığı bir güncelleme ile başka seslerin de uygulamaya eklenmesine izin verdi.

Diğer navigasyon uygulamalarının aksine daha çok sosyal ağ gibi işleyen Waze, aynı güzergahta gittiğiniz kişilerle etkileşime geçebilmenizi ve çeşitli şeyler yapabilmenizi sağlıyordu. İçerisinde daha çok eğlenceli detayların olduğu uygulama, yaptığı son güncelleme ile bunların en çekicisini bünyesine ekledi. Waze, son sürümü ile artık herkesin kendi kaydettiği seslerle navigasyon yardımı almasını sağlıyor. 

Bu özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken şey oldukça basit: Önce uygulamanın ayarlar kısmından "Sound & voice" sekmesini açmanız. Ardından buraya yeni eklenen ses kaydetme özelliğine ulaşmanız gerekiyor. Eğer var olan sesler yerine başka sesler eklemek istiyorsanız, uygulamanın sizi yönlendireceği şekilde yeni sesleri telefonunua kaydedebilir ve daha sonra bu uygulamayı bu sesler eşliğinde kullanabilirsiniz.

Her ne kadar eğlence amaçlı yapılıyor gibi görünse de Waze'in lbölgeselleştirilmediği yerlerde, bu uygulamayı kullanmak isteyenler için oldukça güzel bir fırsat olabilir. Ayrıca arkadaşınızın telefonuna Waze yükleyip, ardından da kendi sesinizle ona şakalar yapmanız bile mümkün. Hatta filmlerden bazı sesleri birleştirerek, Star Wars karakterlerinden Darth Vader'ın size yön göstermesini sağlayabilirsiniz.

Google, Waze'i Satın Aldı

YORUMLAR