WeChat 100 Milyon Kayıtlı Kullanıcı Sayısını Geride Bıraktı

WeChat 100 Milyon Kayıtlı Kullanıcı Sayısını Geride Bıraktı

Temmuz ayının en çok indirilen mobil sosyal uygulaması olmayı başaran WeChat, Ağustos ayı itibarıyla kayıtlı kullanıcı sayısını 100 milyonun üzerine çıkarmayı başardı.

WeChat'in 100 milyon kayıtlı kullanıcı rakamını aşmasının altında yatan en büyük nedenler arasında heyecan uyandıran WeChat 5.0 güncellemesi ve dünya çapında yayınlanan Lionel Messi reklam kampanyasını gösterebiliriz. Şirket kendi alanında yapmış olduğu bu yatırımlar ve büyük girişimler sayesinde pazarda kendini bir kez daha kanıtlamayıda başarmış oldu.

Son üç ay içerisinde kayıtlı kullanıcı sayısını neredeyse ikiye katlayan WeChat, aynı zamanda GlobalWebIndex tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre dünya genelinde en çok kullanılan 5. akıllı telefon uygulaması olarak lanse edildi.

Özellikle Asya'da kullanıcıların büyük ilgisine ve beğenisine mağruz kalan WeChat, Hong Kong, Hindistan, Endonezya ve Malezya'da çok geçmeden en popüler mobil uygulamalardan biri olmayı başardı. Bu pazarların dışında Temmuz 2013'te Arjantin, Brezilya, İtalya, Meksika, Filipinler, Singapur, İspanya, Güney Afrika, Tayland ve Türkiye'deki App Store'lar üzerinde en çok indirilen sosyal uygulama olmayı başardı.

WeChat'in arkasında yer alan Tencent şirketinin Uluslararası İş Grubu Başkan Yardımcısı Poshu Yeung konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bu kadar kısa bir süre içinde 100 milyon kayıtlı kullanıcı hesabı eşiğine ulaşmamıza katkıda bulunan tüm kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz. Gerek bu kişilere gerekse gelecekteki kullanıcılarımıza yenilikler sunmaya devam edeceğiz. Bu yeniliklerden biri de, 2011 yılında uygulamaya dahil ettiğimiz türünün ilk örneği sesli mesajlaşma hizmeti Bas Konuş. Kullanıcı deneyimimizi bundan sonra da geliştirmeye ve zenginleştirmeye devam edeceğiz. WeChat, metin iletileri yaratmak, önemli anlarını paylaşmak ya da sesli ve görüntülü canlı söyleşilere katılmak isteyen kullanıcıların, bu hizmetlerin tümünden güvenli ve ücretsiz olarak yararlanmalarını mümkün hale getirdi” sözlerine yer verdi.

Kullanıcı deneyimini zenginleştiren ve çok daha verimli bir hale gelen WeChat 5.0 güncellemesiyle birlikte, basit bir mesajlaşma uygulamasının çok ötesine geçen uygulamaya Tamindir.com üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Instagram Luma'yı Satın Aldı

YORUMLAR