WeChat Kullanıcı Sayısı Whatsapp'ı Geçebilir

WeChat Kullanıcı Sayısı Whatsapp'ı Geçebilir

Çin'in en ünlü mesajlaşma uygulaması olan WeChat, WhatsApp ile rekabetinde çok farklı bir konuma geldi. WeChat tarafından son olarak açıklanan kullanıcı sayısı istatistik raporu kullanıcı sayısının WhatsApp geçebileceğini gösterdi.

WeChat bugün 2014 yılının ikinci çeyrek kullanıcı sayısını istatistiklerini açıkladı. Açıklanan istatistik grafiğine bakıldığında aylık aktif kullanıcı sayısının 438 Milyonu aştığını görülüyor. 

Açıklama sonrası gözler Facebook tarafından satın alınan WhatsApp tarafına çevrildi. Çünkü şu anda sektörde lider olan Whatsapp’ın yerini çok yakında WeChat uygulaması alabilir.

WeChat'in bu kadar kullanıcıyı nasıl bu kadar hızlı elde ettiği yönünde sorular devam ediyor. Ancak genel olarak WeChat kullanıcı sayısındaki artış nedeninin güvenilirlik olduğu düşünülüyor. Çünkü WhatsApp'ın Facebook'a satılması sonrası WhatsApp'a karşı genel bir güvensizlik oluşmuştu.

WeChat'in yükselişinin ilerleyen dönemde de devam etmesi bekleniyor. İstatistiklerin böyle devam etmesi durumunda 2014 yılı dördüncü çeyrekte WeChat'in Whatsapp'ı geçmesi bekleniyor.

Ancak WhatsApp'ın bu durumun önüne geçmek için çalışmalar yürütmesi de muhtemel olasılıklar arasında yer aldığı için bizlere bekleyip olanları görmek kalıyor.

Facebook Color Change Tuzağına Düşmeyin

YORUMLAR