WeChat'in Chatbotcusu Facebok Messenger'a Geçti

WeChat'in Chatbotcusu Facebok Messenger'a Geçti

Facebook'un anlık mesajlaşma uygulaması olarak yayın hayatına başlayan ancak sonradan kendi başına yoluna devam eden Facebook Messenger uygulaması için önemli bir transfer yapıldı.

Facebook'un mesajlaşma uygulaması olarak hizmet veren ancak, zaman içerisinde bünyesine dahil ettiği servisler ile komple bir uygulama haline gelen Messenger, çok daha işlevsel bir hale gelecek gelişme yaşadı. Çin'in en önemli mesajlaşma uygulamalarından biri olan WeChat'in ürün yöneticisi Dan Grover bundan sonra Messenger için çalışacak. Henüz resmi olarak açıklanmayan transfer Grover'ın Twitter hesabındaki resimlerle ortaya çıktı.

WeChat'in başarılı chatbotlarının arkasındaki isim olan Grover, WeChat kullanıcılarının uygulama içerisinden pizza siparişi vermelerini, para gönderebilmelerini, uçak bileti alabilmelerini ve benzer servisleri sorunsuz şekilde kullanabilmelerini sağlayan isim olarak biliniyor. Durum böyle olunca Messenger'ın da şu an benzer servisler üzerinde çalıştığı düşünüldüğünde ilerleyen günlerde bu servislerin Messenger üzerinde de yer alabilme ihtimalleri göz önüne geliyor. Zaten şu sıralar bazı servisleri Messenger sadece ABD çapındaki kullanıcılara sunuyor. Grover'ın gelmesiyle birlikte bu servislerin gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkmasını bekliyoruz.

Facebook Messenger'ın Android Sürümüne Instant Articles Desteği Geldi

Facebook Messenger'a 3D Touch Desteği Geldi


YORUMLAR