WeChat'in De Masaüstü Versiyonu Yayınlandı

WeChat'in De Masaüstü Versiyonu Yayınlandı

600 milyondan fazla kullanıcı ile en popüler mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan Whatsapp'ın geçtiğimiz hafta masaüstü sürümünü çıkarmasından bir hafta sonra, diğer bir popüler mesajlaşma uygulaması olan WeChat'in de masaüstü sürümü yayınlandı.

Milyonlarca kullanıcının merakla bekklediği popüler uygulamaların masaüstü versiyonları ard arda çıkmaya başladı. İlk olarak Whatsapp'la başlayan seri, WeChat'le devam ediyor. WeChat sürümü de tıpkı WhatsApp gibi web tabanlı ve direkt olarak uygulama yada program olarak çıkarılmadı.

WeChat Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

WeChat'in mobil kullanıcısı olup, uygulamayı masaüstü PC'lerinizde kullanmak istiyorsanız gereken adrese gidip WhatsApp'da yaptığınız gibi QR kodu okutarak cihazınızdaki WeChat uygulaması ile bilgisayarınızın bağlanmasını sağlamanız gerekiyor. Gerekli bağlantı sağlandıktan sonra ise tüm gelen ve giden mesajlar hem tarayıcınız üzerinde hem de mobil uygulamanız üzerinde görünür hale geliyor. Android, iOS, Windows Phone ve BlackBerry gibi popüler platformların hepsinde uygulamaları bulunan WeChat'in bu yeniliği sayesinde rkaiplerinden kullanıcı çalabileceği tahmin ediliyor.

Mobil cihazlarınızı bilgisayarınız ile bağlayarak bu tür uygulamaları bilgisayar üzerinden kullanmak zaten mümkün olan bir şeydi. Fakat bunu yapabilmek için standart bir bilgisayar ve mobil kullanıcısının üzerinde bilginiz olması gerekiyordu. Resmi olarak yayınlanan web sürümü sayesinde herkes basit bir QR kodu okutarak WeChat'i bilgisayarları üzerinde kullanabilecek. Mac sürümünün yayınlanmasının ardından 1 yıl geçen WeChat, sonunda Windows için de web istemcisini çıkardı. WeChat'in Windows için yeni çıkardığı web uygulamasını deneyerek tecrübelerinizi ve merak ettiklerinizi bizlere sorabilirsiniz.

Tamindir Artık Google Play Gazetelik'te!

YORUMLAR