Weebly Hacklendi, 43 Milyon Kişinin Kimlik Bilgisi Çalındı

Weebly Hacklendi, 43 Milyon Kişinin Kimlik Bilgisi Çalındı

LeakedSource tarafından bildirilene göre web tasarım sitelerinden birisi olan Weebly hacklendi. Hack saldırısını yapanlar, sitede kayıtlı olan 43 milyon kullanıcının kimlik bilgilerini ele geçirdiler.

En popüler web tasarım platformlarından birisi olan Weebly, hacklenen siteler arasına eklendi. LeakedSource tarafından bildirilene göre Şubat ayında gerçekleşen hack saldırısı, Weebly’ye kayıtlı olan tam 43 milyon kullanıcının kimlik bilgilerinin çalınmasıyla sonuçlandı. LeakedSource’un paylaştığı bilgilere göre hack saldırısından etkilenen kullanıcıların kimlik bilgilerinin yanı sıra IP adresleri de çalındı.

Weebly, hack saldırısıyla ilgili kullanıcılarına gönderdiği mesajlarda hackerların, site kullanıcılarının kredi kartı bilgilerine ulaşamadıklarını ve hiçbir kullanıcının internet sitesine erişilmediğini düşünüldüğüne yer verdi.

Hackerların, son derece güçlü bir algoritmayla korunan Weebly şifrelerine nasıl ulaştığı bilinmiyor. İlerleyen günlerde hackerlar ve hack saldırısı ile ilgili daha çok bilginin gün yüzüne çıkacağı düşünülüyor.

Windows'un Güvenli Modu Hack İçin Kullanılıyor

Dağıttığı Sahte CS: GO Hackleriyle 3000 Sazanı Trolleyerek Banlattı!

Tarihin Gördüğü En Absürt Hacker Saldırıları

YORUMLAR