Weibo Artık Twitter’dan Daha Değerli!

Weibo Artık Twitter’dan Daha Değerli!

Twitter’ın Çinli alternatifi olarak anılan Weibo, 11.35 milyar dolar şirket değerine ulaşarak Twitter’ı geride bıraktığını açıkladı.

Zor zamanlar geçiren Twitter’a bir darbe de, sosyal paylaşım platformunun Çinli alternatifi Weibo vurdu. Çin’de faaliyetlerini sürdüren Sina’ya ait olan Weibo, Twitter’ın Çin’de yasaklanmasından sadece 1 ay sonra kuruldu. Twitter’dan sonra kurulmuş olmasına rağmen Çin’in kalabalık nüfusu sayesinde kısa sürede hızlı bir şekilde büyüyen sosyal paylaşım platformu, artık Twitter’dan daha değerli.

Weibo’nun şirket değeri dün itibarıyla Twitter’ı geçti. 11.35 milyar dolar değerinde olan Weibo, Twitter’ı sadece 00.01 milyar dolarla geride bırakmıştı. Bugün ise fark biraz daha açıldı ve 00.09 milyar dolara ulaştı.

Weibo’nun bu başarısını daha da özel kılan asıl şey, şirketin 2009 senesinde kurulmuş olmasına rağmen 2014 senesine kadar halka açılmaması. Weibo halka açıldığı sırada, Amerika merkezli rakibinin şirket değeri yaklaşık 26.8 milyar dolar değerindeydi.

Bakalım Weibo’nun yükselişi ve Twitter’ın düşüşü devam edecek mi? Twitter ve Weibo hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için bağlantıdaki haberimize göz atabilirsiniz.

İddia: Google Twitter'ı Satın Alacak

Facebook, Twitter İçin Yeniden Müşteri Olabilir İddiası

YORUMLAR