Western Digital, Daha İyi Bulut Depolama İçin Upthere'i Satın Aldı

Western Digital, Daha İyi Bulut Depolama İçin Upthere'i Satın Aldı

Western Digital, fiziksel yedekleme pazarının en önde gelen isimleri arasında bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir anlaşmayla Western Digital, bulut depolama sistemlerinden biri olan Upthere'i satın aldı.  Şirket, gerçekleştirdiği satın alma hamlesiyle üstünlüğünü bulut depolama pazarına taşımak istiyor.

Dosyaları ve fotoğrafları cihazlar arasında eş zamanlayan Upthere, 2011’de kurulmuş, ancak şirketin uygulamalarıyla kullanıcıların karşısına çıkması 2015’e kadar gecikmişti. O günden bu yana biraz sessiz kalan Upthere, dosyaları eş zamanlama ve sonra bulma sürecini sadeleştirmeyi vadediyordu. Ancak Upthere’in bu sözünü tam anlamıyla yerine getirmesi çok kolay görünmüyor. Apple ve Google’ın son iki yılda bu konuda ciddi ilerleme kaydettiğini unutmamak gerekiyor.

Western Digital’ın fiziksel depolama seçenekleriyle bir entegrasyonun planlanıp planlanmadığı hala bilinmiyor. Western Digital şimdilik sadece satın almanın şirketin ürün portföyünü ve yeni bulut tabanlı tekliflerini geliştireceğini söylemekle yetindi. Ayrıca Western Digital şirketi tarafından yapılan açıklamada, Upthere’in faaliyetlerini sürdürüleceği belirtildi. Upthere yeni dönemden itibaren, yeni özellik ve yeni ürünler geliştirmeye devam edecek.

Bazı iddialara göre, Western Digital Upthere ile Yandex Disk ve Google Drive'a kafa tutmayı planlıyor. Fakat kullanıcıların Yandex'i veya Google'ı bırakıp Upthere'i tercih etmeyeceği düşünülüyor.

Western Digital'den 20 TB'lik Taşınabilir Depolama Sistemi!

Toshiba, Western Digital'e Tazminat Davası Açtı

YORUMLAR