Western Digital İlk SSD Modellerini Duyurdu

Western Digital İlk SSD Modellerini Duyurdu

Dünya'nın en büyük depolama birimi üreticilerinden Western Digital, ilk SSD modellerini duyurdu. WD Blue SSD ve WD Green SSD olarak adlandırılan iki model, şirketin tüketiciler için ürettiği ilk modeller olacak.

Uzun süredir bulut sunucular ve geleneksel HDD modelleri üzerinde çalışan Western Digital, HDD tarafında oldukça güçlü olmasına rağmen SSD teknolojisine hiç adım atmamıştı. Gittikçe büyüyen bu pazarda daha büyük bir oyuncu olmak için beklenmeyen bir adım atan şirket, mayıs ayında 19 milyar dolar ödeyerek SanDisk'i satın almıştı. Bu satın almanın ardından WD markalı SSD'ler göreceğimiz de kesinleşmişti.

Uzun süredir beklenen SSD modelleri, sonunda duyuruldu. WD Blue SSD, üç farklı depolama alanına sahip olacak. 250GB kapasite için saniyede 540MP okuma ve 500MB yazma hız bilgileri bulunacak. Ayrıca Blue modelerinin 500GB ve 1TB'lık depolama birimleri de de piyasaya sürülecek. WD Green SSD modeli, şirketin ekonomik ürünü olacak ve mavilerine göre daha düşük bir fiyat etiketiyle satılacak. Green modelinin 120GB kapasiteli model için 540MP okuma ve 405MP yazma hızı, 240GB depolama kapasitesine sahip model için 545MP okuma ve 435MP yazma özellikleri olacağı söyleniyor. İki modelin de piyasaya çıkış tarihleri ve fiyatları hakkında henüz bilgi verilmiş değil.

Western Digital, SanDisk'i 19 Milyar Dolara Satın Alıyor

Western Digital 10TB Sabit Disk Yaptı, Peki Biz Kullanabilecek miyiz?

YORUMLAR