Western Digital, SanDisk'i 19 Milyar Dolara Satın Alıyor

Western Digital, SanDisk'i 19 Milyar Dolara Satın Alıyor

Dünyanın en büyük depolama ürünleri üreten firması Western Digital, dün duyurduğu yeni bir haberle SanDisk'i 19 milyar dolar karşılığında satın almak üzere olduklarını açıkladı. İnternette büyük yankı uyandıran haber son zamanlarda görülecek en büyük satışlardan bir tanesi olmaya aday.

Her ne kadar Western Digital kendi alanının en büyüklerinden ve başarılılarından bir tanesi olsa da, SanDisk'te dünyanın en büyük flash bellek üreticilerinden bir tanesi.

Şirketlerin arasında yaptığı anlaşmaya göre satış bedeli 19 milyar dolar olarak belirlendi. Western Digital PC, laptop ve sunucular için hard disk ve SSD'ler üretirken, aynı zamanda üreticilere harici hard disklerde satıyor. Harici bellek konusunda SanDisk ile daha da ön plana çıkacak olan Western Digital, SanDisk ile birleştiğinde gerçekten büyük bir güce sahip olacak.

Bu anlaşmanın ilginç detaylarından bir tanesi ise Western Digital'in en büyük rakiplerinden olan Toshiba'nın SanDisk ile çok uzun süredir partner olarak çalışması. Fakat verilen haberlere göre Toshiba ve SanDisk arasındaki çalışmalar bu anlaşma ile bozulmayacak gibi görünüyor.

 Bu satın alma işlemi hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR