WhatsApp ve Messenger'da Bir Günde Ortalama Kaç Mesaj Atıyoruz Dersiniz?

WhatsApp ve Messenger'da Bir Günde Ortalama Kaç Mesaj Atıyoruz Dersiniz?

Mobil cihazların vazgeçilmez anlık mesajlaşma aracı olan WhatsApp ve Facebook'un resmi mesajlaşma arayüzü olan Facebook Messenger dünyanın en yaygın olarak kullanılan iletişim araçları arasında. Hatırlanacağı üzere 90'lı yıllarda hayatımıza giren cep telefonlarıyla birlikte SMS yoluyla mesajlaşıyorduk. Bu kısa mesaj servisi akıllı telefonların çıkmasıyla ve mobil internet ağlarının yaygınlaşmasıyla birlikte yerini WhatsApp gibi uygulamalara bıraktı. Facebook ise farklı bir yönden geniş bir kullanıcı kitlesi kazanmıştı. Sosyal medyanın imparatoru olan Facebook'u milyonlarca insan kullanıyor. Doğal olarak da bu platform üzerinden bolca mesajlaşılıyor. Facebook bu mesajlaşma işini Facebook Messenger altında toplayarak mobil cihazlarda kullanıcıların alternatif bir haberleşme seçeneği sunmuştu.

İlk başta iki ayrı firma olan WhatsApp ve Facebook, Facebook'un WhatsApp'ı satın almasıyla kısa bir süre önce bir çatı altında birleşti. Bu birleşi,min ardından da iki mesajlaşma platformunun kullanım istatistikleriyle ilgili bilgiler paylaşılmaya başladı. Bu istatistiklerden bir tanesi de 2 platformdan günlük olarak gönderilen toplam mesaj sayısı ile ilgili.

Messenger ve WhatsApp'tan günde 60 milyar mesaj gönderiliyor

Facebook'un kurucusu ve patronu Mark Zuckerberg'in açıkladığı verilere göre WhatsApp ve Facebook Messenger üzerinden1 gnüde toplamda 60 milar civarında mesaj gönderiliyor. Bu rakam günlük olarka gönderilen SMS'lerin 3 katı. Her gün 20 milyar SMS gönderilmekte.

Günümüzde WhatsApp'ı 1 milyar kişinin, Facebook Messenger'ı ise 900 milyon kişinin kullandığı düşünüldüğünde bu platformları kullanan kişiler günde ortalama 31 mesaj göndermekte.

Facebook Messenger'da Gizli Mesajlar Nasıl Görüntülenir?

WhatsApp'ı Daha Verimli Kullanabileceğiniz 15 İpucu

YORUMLAR