WhatsApp, Twitter ve Facebook'u Geride Bırakıyor

WhatsApp CEO'sunun gerçekleştirdiği açıklamalara göre servis Twitter'dan daha çok kullanıcıya ve Facebook'tan daha çok gönderilen mesaj adedine sahip.

WhatsApp, Twitter ve Facebook'u Geride Bırakıyor

WhatsApp'ın bir süredir neredeyse bütün akıllı telefon ve tabletleri işgal ettiği, dolayısıyla inanılmaz bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu biliniyor. Özellikle SMS gönderilerinin giderek azaltması ve operatörleri zor durumda bırakması nedeniyle şirketlerin korkulu rüyası haline gelmeye başlayan WhatsApp şimdi de sosyal medya ağları ile bir yarışa girmiş gibi görünüyor.

Şirketin CEO'su Jan Koum'un yaptığı resmi açıklamaya göre WhatsApp tam 200 milyon kullanıcıya sahip ve her gün 8 milyar alınan ve 12 milyar gönderilen mesaj adedine sahip. Twitter'dan daha fazla kullanıcıya sahip olduklarını belirten Koum aynı zamanda gönderilen toplam mesaj adetlerinde ise Facebook'u geride bıraktıklarını açıkladı.

Elbette iki servisin sahip oldukları amaçlar ve araçlar çok farklı olduğu için bunları direkt olarak karşılaştırmak biraz mantıksız olacaktır ancak bu bilgiler WhatsApp'ın son dönemde gerçekleştirdiği inanılmaz büyümenin karşılaştırılabilmesi için büyük önem taşıyor.

Windows 8.1'de başlat butonu geri dönüyor

YORUMLAR