WhatsApp 1 Milyar İndirme Rakamına Ulaştı ve Bir de Rekor Kırdı

WhatsApp 1 Milyar İndirme Rakamına Ulaştı ve Bir de Rekor Kırdı

Google’a ait olmayan bir uygulama olarak WhatsApp bir milyar indirilme rakamına ulaştı ve listede ikinci sıraya oturdu.  Bakın birinci sırada kim var?Geçen sene WhatsApp’a çok para döken Facebook uygulamayı satın aldığında bu durumu öngörmüştü zaten. Satışın tamamlanmasından bu yana neredeyse 12 ay geçti ve WhatsApp en çok indirilen uygulama olarak zirveyi zorluyor. Ancak zirvedeki rakibi aslında rakibi değil, sahibi Facebook

WhatsApp’ın bu bir milyarlık rekor yükselişinin sadece Google Play üzerinden ve Android cihazlar için olduğunu söylersek durum daha da ciddileşiyor. Google ait olan ve en çok indirilen uygulama elbette Google Play ve bunu geçmek çok zor. Onun için Google uygulaması olmayan uygulamalar arasında Facebook ve WhatsApp birinci ve ikinci sırayı paylaşıyorlar. Tüm platformlarda WhatsApp'ın indirilme oranı ise 5 milyarı buluyor.

Bu rakam elbette bir milyar Android kullanıcısının uygulamayı indirip kullandığı anlamına gelmiyor. Çünkü resmi rakamlar WhatsApp’ın 700 milyon aktif kullanıcısı olduğunu işaret ediyorlar. iOS ve Android üzerindeki indirme rakamlarına karşılık kulanım oranı yüzde 70’e denk düşüyor. Yani her yüz kullanıcıdan 70’i uygulamayı kullanmaya devam ediyor.

Geçen sene 22 milyar dolar vererek Facebook tarafından satın alınan uygulamanın, günü geldiğinde kendini zorlaması çok yakında WhatsApp üzerinde çeşitli reklam hareketlerinin olacağı şeklinde de yorumlanıyor.

WhatsApp'ı Artık Firefox ve Opera'da da Kullanabileceksiniz

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nasıl Kullanılır?

WhatsApp ve Facebook Tek Platform Olmaya Doğru Gidiyor

 

 

 

 

YORUMLAR