WhatsApp, 2019’da Desteğini Keseceği Cihazları Açıkladı

WhatsApp, 2019’da Desteğini Keseceği Cihazları Açıkladı

Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 2019’da destek vermeyi keseceği mobil işletim sistemlerini açıkladı.

Facebook çatısı altında faaliyet gösteren ve dünya çapında milyonlarca kullanıcısı bulunan popüler uygulama, artık destek vermeyeceği cihazların tam listesini yayınladı.

Son olarak BlackBerry OS (BlackBerry 10 dahil) ile Windows Phone 8.0 ve altı işletim işletim sistemlerine desteğini kesen şirket, WhatsApp uygulaması için önümüzdeki günlerde miadını dolduracak olan işletim sistemlerini duyurdu.

WhatsApp'ın çalışmayı sonlandıracağı işletim sistemleri ve cihazlar şu şekilde:

  • Android 4.0 
  • iOS 7
  • Windows Phone 8.1
  • Nokia S40 cihazları

Yukarda belirtilen işletim sistemlerine ait cihazları kullanan kişiler, 31 Aralık 2018 tarihinden itibaren mevcut WhatsApp hesaplarını kullanamayacağı gibi, yeni bir hesap da oluşturamayacak.

Öte yandan şirket, belli bir zaman çizelgesini işaret etse de uygulamanın söz konusu platformlarda birden çalışmayı kesebileceğini bildirdi. Dolayısıyla yeni bir cihaz alma planınız varsa elinizi çabuk tutmanız da fayda var.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, WhatsApp'ı 2014 yılında 19 milyar dolar karşılığında satın almıştı. 1,5 milyar aktif kullanıcıya sahip olan popüler uygulama, Facebook tarafından satın alınmadan önce sadece aylık 450 milyon kullanıcıya ev sahipliği yapıyordu.