WhatsApp 250 Milyon Aylık Kullanıcı Rakamına Ulaştı

Evrensel mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp tarafından yapılan yeni açıklamaya göre şirket aylık 250 milyon kullanıcı sayısını geride bırakmayı başardı. iOS, Android, BlackBerry, Symbian, Windows Phone ve daha birçok mobil cihaz üzerinde çalışan bir çok

WhatsApp 250 Milyon Aylık Kullanıcı Rakamına Ulaştı

Evrensel mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp tarafından yapılan yeni açıklamaya göre şirket aylık 250 milyon kullanıcı sayısını geride bırakmayı başardı. iOS, Android, BlackBerry, Symbian, Windows Phone ve daha birçok mobil cihaz üzerinde çalışan bir çoklu platform mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ın bu kadar popüler olması hiç şaşırtıcı değil.

Şirket tarafından yapılan başka bir açıklamaya göre de Aralık ayından bu yana kadar WhatsApp uygulaması, 50 milyondan fazla kullanıcıyı kendi tarafına çekmeyi başardı ve bununla birlikte Twitter'ı yakalarken Skype'ın 280 milyonluk aktif kullanıcı rakamına yaklaşmayı başarmış oldu.

Popüler mobil uygulama mağazaları iTunes App Store ve Google Play üzerinde WhatsApp'ın durumuna baktığımız zaman gerçekten uygulamanın ne denli çok kullanıcısı olduğunu bir kez daha anlayabiliyoruz. iTunes App Store üzerinde en çok satın alınan uygulamalar arasında ilk sırada yer alan WhatsApp, Google Play üzerindeyse aynı kategoride 28'inci sırada yer alıyor.

Mesajlaşma uygulamalarına olan bu yoğun talebin en büyük nedenleri arasında ücretsiz mesajlaşma şansını kullanıcılara sunması ve gönderilen mesajlarla ilgili okundu bilgisini kullanıcılara bildirmesi gelmekte.

Her ne kadar WhatsApp en popüler ücretsiz mesajlaşma programlarından biri olsa da hala piyasada kendisine rakip olarak görebileceği Facebook Messenger, Google Hangouts, LINE, Kik, Tango, Viber, Kakaotalk gibi birçok rakibi bulunmaktadır.

Huawei 10 Milyon Ascend P6 Satmayı Hedefliyor

YORUMLAR