Whatsapp 3. Parti Uygulamalara Savaş Açtı

Whatsapp 3. Parti Uygulamalara Savaş Açtı

Dünya üzerinde bir ürün ya da bir yazılım popüler hale geldikçe genellikle başkalarına da ilham kaynağı olur. Whatsapp Plus'da son zamanlarda ortaya çıkıp büyük etki yaratan uygulamalardan biri oldu. Geçtiğimiz günlerde kullanıcıları tarafından yayınlanan görsellerde bu uygulamayı kullananların engellendiği görüldü. Ardından Whatsapp'dan resmi açıklama geldi: 'Desteklemiyoruz'

Whatsapp Plus, hiçbir zaman Whatsapp tarafından izinli ya da lisanslı bir uygulama olmadı. Dolayısıyla bu uygulamayı kullananların küçük bir bölümünün geçtiğimiz günlerde 24 saat servis tarafından yasaklandığı görüldü. Konuyla ilgili resmi açıklamada bulunan Whatsapp, 'Whatsapp Plus ne bizim tarafımızdan geliştirilen ne de bizim tarafımızdan yetkilendirilmiş bir uygulamadır. Bahsi geçen uygulamanın geliştiricilerinin bizimle hiçbir alakası bulunmamakla birlikte kesinlikle desteklemediğimizi bilmenizi istiyoruz. Ayrıca Whatsapp Plus sizin güvenliğinizi garanti etmez ve özel bilgileriniz potansiyel olarak 3. şahıslara geçebilir. Uygulamayı silip resmi uygulama marketlerinden orijinal Whatsapp sürümünü indirip kullanmanız faydanıza olacaktır.' açıklamasında bulundu. 

Whatsapp Plus aynı zamanda Google Play Store üzerinde de bulunmuyor. Resmi olmayan yayıncılar üzerinden indirilen uygulama yüzünden birçok sorun yaşandığına dair raporlar da bulunmakta. Son zamanlarda bu tarz şikayetlerin artması üzerine 3. parti uygulamalara savaş açan Whatsapp'ın uyarılarını dikkate almakta fayda var. Bazı uygulamaların orijinal ürün kapsamı dışında ekstra özellikler veya içerik sunabilmesi kullanıcılara güzel görünebilir, fakat bu uygulamaların içine gömülü zararlı programların gizliliğinizi tehdit etme yetenekleri olduğunu da unutmamak gerekiyor. 

Windows 10'un Sır Perdesi Bugün Aralanıyor

YORUMLAR