WhatsApp 600 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

WhatsApp 600 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Mesajlaşma uygulamaları arasında daima en popülerler arasında yer alan WhatsApp, görünüşe göre bu başarısını her geçen gün perçinliyor. Uygulama marketlerde WhatsApp’ın çok sayıda rakibi bulunmakta fakat kategorisinde öncü olması ve kullanışlı özellikler sunması nedeniyle WhatsApp yarışı daima bir adım önde götürüyor.

Şirketin CEO’su ve kurucusu Jam Koum, WhatsApp‘ın bu başarısından duyduğu haklı gururu attığı bir tweet ile dile getirdi. Koum Tweet’inde WhatsApp’ın 600 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını ve aktif akullanıcı ile kayıtlı kullanıcı arasında büyük bir fark olduğunu dile getirdi.

Aktif kullanıcı o uygulamayı aktif olarak kullananları, kayıtlı kullanıcı ise uygulamayı indirip kaydolmuş fakat aktif olarak kullanmayan kitleyi betimlemek için kullanılıyor. Bir başka deyişle birçok uygulama yüksek kayıtlı kullanıcı sayılarına ulaşsa da aktif kullanıcı elde etmek epey zorlu bir süreç. Markalar bu yolda farklı stratejiler izleyerek kullanıcıları kendi uygulamalarını kullanmaları konusunda cesaretlendirmek istiyor.

WhatsApp’ın en büyük takipçisi WeChat ise 438 milyon aktif kullanıcıya sahip. Liste 70 milyon kullanıcı sayısına sahip olan Tango ile devam ediyor. Mesajlaşma uygulamalarının bilinen isimlerinden Viber ise 100 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Twitter'a "Satın Al" Tuşu Geliyor

YORUMLAR