WhatsApp 900 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

WhatsApp 900 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

2015 Nisan ayında WhatsApp’ın 800 milyon aktif kullanıcısı vardı. Eylül’ün ilk haftasında WhatsApp 900 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

Geçtiğimiz hafta Facebook bir milyar aktif kullanıcı barajını aşarak rekor kırmıştı. Dün yayınlanan bir rapora göre WhatsApp’ da 900 milyon aktif kullanıcı rakamını geçmek üzere. Geçtiğimiz Nisan ayında 800 milyon barajını geçen WhatsApp, son derece hızlı gelişen en popüler anında iletişim uygulaması olma özelliğini koruyor. Üstelik Facebook’un ulaştığı aktif kullanıcı sayısına doğru orantılı olarak WhatsApp’ın da aktif kullanıcı sayısı artıyor.

Facebook tarafından 2014 yılının Şubat ayında 16 milyar dolara satın alınan WhatsApp, Facebook’un beklentilerini karşılamış görünüyor. Ancak Facebook, WhatsApp’ın bu aktif kullanıcı potansiyelini her an reklamlarla gelir getiren bir modele dönüştürülmesi de söz konusu olabilir.

WhatsApp’ın en çok aktif kullanıcısı Android işletim sistemi üzerinde bulunuyor. iOS üzerinde kullanıcı oranı yüzde 22’lerde dolaşıyor. WhatsApp’ın web tarayıcısı üzerinde iOS sistemlere destek vermesi de bu oranda önemli rol oynamış.

WhatsApp Web'in Yeni Özellikleri Kullanıcılara Daha Fazla Özgürlük Sunuyor

WhatsApp Takip Edilip İzlenmekten Şimdilik Kurtuldu

Kaçırmamanız Gereken WhatsApp İpuçları ve Hileleri

YORUMLAR