WhatsApp'a Çıkartma Özelliği Geliyor!

WhatsApp sticker

WhatsApp Sticker özelliği bugün itibarıyla popüler mesajlaşma uygulamasının beta sürecinde olanların hizmetine sunuldu. Yeni özellikle birlikte kullanıcıların GIF ve emojilerle mesajlaşmalardaki eğlenceyi artıracakları söylendi.

WhatsApp Sticker 2

Sticker ya da çıkartma özelliği, WhatsApp’ın en büyük rakibi iMessage üzerinde uzun süredir aktifti. Hem WhatsApp tarafından üretilen hem de üçüncü parti geliştiriciler tarafından yapılan sticker’ları destekleyeceklerini söyleyen geliştiriciler, sticker yapmak isteyen yazılımcılar için Google Play üzerinden yeni bir geliştirme kiti sunacaklarını belirttiler.

Üçüncü parti yazılımcılar tarafından geliştirilen sticker paketlerinin yine Google Play üzerinden yayınlanabileceğini söyleyen WhatsApp yetkilileri, isteyen kullanıcıların bu paketleri indirmek suretiyle yeni çıkartmalara sahip olabileceklerini dile getirdiler.

Şirketten yapılan açıklamaysa şöyle oldu: “WhatsApp’ın Android ve iOS sürümüne, sticker geliştirmesini sağlayan API’leri ve arayüzleri yerleştirdik. Başka uygulamalarda olduğu gibi artık kendi sticker paketlerinizi Google Play ya da Apple App Stre üzerinden yayınlayabileceksiniz. Sizin paketlerinizi indiren kullanıcılar, bu stickerları WhatsApp üzerinden rahatlıkla göndermeye başlayabilecekler”   

WhatsApp Sticker 3

Önümüzdeki haftalarda çıkacak

Android üzerinde WhatsApp’tan sticker göndermek isteyenler için ekranın alt kısmında yer alan gülücük kısmında GIF seçeneğinin hemen yanına, sticker seçeneğinin geleceği ifade edildi. iOS üzerindeyse yine GIF gönderilen hemen yanında sticker seçeneğine yer verileceği söylenenler arasında kendine yer buldu.

WhatsApp, ürünün önümüzdeki haftalarda dünya genelinde Android ve iOS kullanıcılarına sunulacağını söylüyor. Bu nedenle, şu anda göremiyorsanız, güncellemenin herkes tarafından kullanılabilir hale gelmesini beklemeniz gerekecek.