WhatsApp Android İçin Video Düzenleme Özelliği

WhatsApp Android İçin Video Düzenleme Özelliği

WhatsApp'in uzun süredir lider ve en çok tercih edilen mobil mesajlaşma uygulamalarından birisi olduğu gerçek. Şirket bu pozisyonunu hem kaliteli hizmeti hem de düzenli olarak uygulamayı geliştirmesine borçlu ve bu huyundan da pek vazgeçecek gibi görünmüyor. Zira yeni video düzenleme özelliği direkt olarak WhatsApp'in yeni Android sürümü ile birlikte kullanıcılara sunulacak. Şimdilik Google Play'de yer almıyor ancak .apk dosyası şirket tarafından web sitesi üzerinden yayınlandı.

Artık WhatsApp ile çekilen videoları kesmek mümkün hale geliyor ve basit bir adım gibi görünse de gereksiz yere internet kotası harcamamak için videoların boyutunu küçültmekte oldukça faydalı olacağı şimdiden kesin. Ayrıca daha önceden cihazınızda kayıtlı olan videoları da kesme opsiyonu WhatsApp ile birlikte geliyor.

Şimdilik bu özelliğe Google Play üzerinden erişmek mümkün değil ancak bugün yahut yarın özelliğin aktifleştirilmesi bekleniyor. Dilerseniz WhatsApp'i telefonunuza kurarak güncelleme gelmesini aşağıdaki bağlantı ile sağlayabilirsiniz. iOS için maalesef henüz böyle bir özellik açıklanmadı.

HTC Desire 300 hakkında bilmeniz gerekenler

YORUMLAR