WhatsApp Android Kullanıcıları Artık Kişilerine Özel Bildirim Ayarlayabiliyor

WhatsApp Android Kullanıcıları Artık Kişilerine Özel Bildirim Ayarlayabiliyor

Günümüzde hemen her akıllı telefonda yüklü olan popüler ücretsiz mesajlaşma servisi WhatsApp, webin yanında mobil tarafta da sürekli güncellemelerle daha kullanışlı hale getiriliyor. Servise getirilen son yenilik Android kullanıcılarını ilgilendiriyor.

Dostlarımızla, iş arkadaşlarımızla, ailemizle ücretsiz mesajlaşmak için sıkça kullandığımız WhatsApp, son olarak Android akıllı telefon kullanıcıları için bir güncelleme alarak 2.12.194 sürüm numarasına ulaştı. Bu sürümle birlikte kişilere özel bildirim oluşturabilme, mesajları "okundu" olarak işaretleyebilme, aramalarda düşük veri kullanımını aktif edebilme gibi ihtiyaç duyabilecek fonksiyonlar kazandırılmış. Bunlardan kısaca bahsetmemiz gerekirse;

  • WhatsApp Android uygulamasına kazandırılan son yenilikler doğrudan fark edebileceğimiz nitelikte değil. Mesajları okundu olarak işaretleyebilmek için kişiye ve grup konuşmasına basılı tutup "Mark as unread"e (çevrilmemiş) dokunmanız gerekiyor.

Kişiye özel bildirimleri ayarlamak için de önce kişinin profil resmine dokunup ardından detaylarına girmeniz ve Bildirimler menüsü altından “Custom notifications”ı bulmanız gerekiyor. 

Kişilerinizden veya gruptan bir mesaj geldiğinde popup (açılır) bildirimi de bu yerden ayarlıyorsunuz. Seçenekleri Türkçe olarak yazmadık çünkü henüz yeni eklendiğinden bu seçenekler Türkçeleştirilmemiş.

WhatsApp Android kullanıcısı olarak son özelliklerini denemek istiyorsanız Tamindir üzerinden APK olarak indirerek güncellemeniz gerekiyor. Zira Google Play’de henüz yeni sürüm yayınlanmış değil.

YORUMLAR