WhatsApp Android Kullanıcıları Tüm Verilerini Google Drive'da Saklayabilecek

WhatsApp Android Kullanıcıları Tüm Verilerini Google Drive'da Saklayabilecek

Günlük yaşantımızın içine oldukça fazla şekilde girerek büyük bir yer kaplayan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerindeki verilerinizi artık Google Drive üzerinde güvenle yedekleyebileceksiniz. Google ile partner olduğunu açıklayan WhatsApp böylelikle WhatsApp'ı Android mobil cihazları üzerinde kullanan kullanıcılara tüm verilerini Google Drive üzerinde yedekleme imkanı sunuyor.

Telefonlarımızın çalınması, kaybolması, bozulması ya da başlarına herhangi bir şey gelmesi gibi olumsuz olaylarda çok fazla işe yarayan yedeklemeler bizim için önem taşıyan verilerin tamamını kurtarmamızı sağlıyor. Söz konusu uygulama WhatsApp olunca, 900 milyon gibi çok yüksek bir kullanıcısı kitlesinin verilerinin korunabilmesi de oldukça önemli. Bunu göz önünde bulundurarak Google ile iş birliğine giden WhatsApp, kullanıcıların tüm WhatsApp geçmişlerini direkt olarak Google Drive'a yedeklemesini sağlıyor.

WhatsApp geçmişinizde yedekleyebilecekleriniz ise mesajlaşmalar, sesli mesajlar, fotoğraflar ve videolar. Eğer bu verileri Google Drive'a yedeklerseniz yeni bir telefon aldığınızda bu verileri yeni telefonunuza aktararak kaldığınız yerden sohbetlerinize devam edebileceksiniz.

Henüz bugün açıklanan iş birliği sonrasında özelliğin dağılması malesef biraz zaman alacak. Diğer Google servislerinin özelliklerinin yayılmasında olduğu gibi zaman içerisinde daha fazla kullanıcı için aktif olacak olan özellik, bu defa biraz daha fazla zaman alabilir. Zaman zaman WhatsApp'ınızı kontrol ederek Google Drive yedekleme seçeneğinin gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz ve eğer WhatsApp geçmişinizde yer alan bilgiler sizin için gerçekten değerliyse mutlaka yedekleyerek Google Drive'ınızda tutmanızda fayda var. Ayrıca unutmadan yine söylemekte fayda görüyorum. Şu an için bu özellik sadece WhatsApp Android kullanıcıları için aktif hale getirilecek.

WhatsApp'ta Bugüne Kadar Kaç Mesaj Attınız?

YORUMLAR