WhatsApp Android Sesli Arama Özelliği Herkese Açıldı

WhatsApp Android Sesli Arama Özelliği Herkese Açıldı

WhatsApp Messenger'ın bir süredir sahip olduğu sesli arama yapma özelliği maalesef tüm kullanıcılar için aktif değildi ve pek çok kişi özelliğin kendi Android cihazına gelmesini merakla bekliyordu. Anlaşılan o ki uygulamanın geliştiricileri artık herkeste bulunması gerektiğini düşündükleri bu özelliği tüm kullanıcılar için aktif hale getirdiler ve böylece dostlarınıza internet üzerinden aramalar yaparak ulaşmak mümkün hale geldi diyebilirim.

Sesli arama özelliği maalesef sadece Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor ancak bir süre sonra diğer mobil platformlardaki sürümler için de yayınlanacağı düşünülüyor. Uygulama için gerçekleştirdiğimiz testler esnasında stabil bir internet bağlantısı olduğu müddetçe arama kalitesinde herhangi bir sorun görünmüyor fakat sesin çok az da olsa gecikmeli bir şekilde karşı tarafa ulaşabildiğini de unutmamak gerekiyor.

3G bağlantılarda ise aramanın kalitesi bulunduğunuz konumdaki şebekenin çekim kalitesine kalıyor ve bu nedenle bilhassa herhangi bir araç içerisinde hareket halinde bulunanlar sıkıntı yaşayabilirler diye düşünüyorum.

Güncellemenin Google Play üzerinden yayınlanmadığını ve mobil cihazı uygun olan kullanıcılarda direkt olarak kendiğinden aktif olduğunu da belirtelim. Bu nedenle Google Play başında güncellemenin ortaya çıkmasını beklemenize gerek yok. Cihazı geliştiriciler tarafından uygun görülen kullanıcılar özelliği anında kullanmaya başlayabilirler.

Eğer henüz özelliği kullanmaya başlayamadıysanız bir süre bekleyerek aktif olana kadar sabretmenizi öneriyorum. WhatsApp'ı hala kullanmıyorsanız aşağıdaki bağlantılardan faydalanmayı da unutmayın!

WhatsApp Sesli Arama Nasıl Yapılır?

YORUMLAR