WhatsApp Android Telefonlar İçin Beta Programını Başlattı

WhatsApp Android Telefonlar İçin Beta Programını Başlattı

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geliştirdiği özellikleri test etmek için beta programını başlattı.

WhatsApp, geliştirdiği özellikleri herkesten önce kullanmak isteyen kullanıcıları için Google Play Store üzerinden beta programını başlattı. Şu anlık sadece Android kullanıcıları için açık olan bu programa katılan kullanıcılar, WhatsApp'ın test sürümüne sahip olacaklar ve güncellemeleri herkesten önce alacaklar. Ancak, test sürümü olduğu için bazı hatalarla karşılaşılması da oldukça mümkün. Karşılaşılan hatalar ise WhatsApp'a direkt olarak bu uygulama üzerinden bildiriliyor.

WhatsApp'ın resmi sitesinde yıllardır test sürümü APK'sı zaten yer alıyordu. Ancak, yeterli kullanıcı tarafından bilinmemesi nedeniyle Play Store üzerinde beta programı başlatıldı. Programa dahil olmak için "https://play.google.com/apps/testing/com.whatsapp" internet sitesi üzerinden kayıt başlatan WhatsApp, programa dahil olanlara WhatsApp'ın test sürümünü yüklüyor. Test sürümü olacağı için ana uygulamadan farkları olan bu uygulama, aynı zamanda WhatsApp'ın gelecekteki özelliklerini de içeriyor. Ayrıca test sürümüne WhatsApp'ın resmi sitesi üzerinden de ulaşılabilir.

Programa dahil olan kullanıcılar istediği taktirde programdan ayrılabiliyor, ya da tekrardan kayıt olabiliyorlar. Eğer herkesten önce yeni özellikleri test etmek istiyorsanız beta programına katılabilirsiniz.

WhatsApp'ı Bu Özellik Yüzünden Silebilirsiniz!

YORUMLAR