Whatsapp Android Uygulamasına Emoji Büyütme Özelliği Yolda

Whatsapp Android Uygulamasına Emoji Büyütme Özelliği Yolda

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi Whatsapp, kısa süre sonra alacağı güncellemeyle birlikte Android kullanıcılarına yeni bir özellik getiriyor. Geçtiğimiz dönemde iOS platformu için yayınladığı güncellemeyle "büyüyen emojileri" yaratan hizmet, şimdi bu özelliği Android platformunda test ediyor. 

Dünyada 1 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip Whatsapp, her geçen gün yeni özelliklerle büyümeye devam ediyor. Yaklaşık 1.5 ay önce iOS kullanıcılarına gelen büyük emoji özelliği oldukça beğenilmiş ve tüm platformlarda yayınlanması için çalışmalara başlanmıştı. Uygulamanın Android platformunda beta aşamasında olan özellik, çok kısa süre içinde güncellenerek resmi olarak yayınlanacak. 

Gelecek özellikle birlikte kullanılacak emojilerin büyüklüğü sayısına göre farklı boyutlarda olacak. Örneğin 3 emoji nispeten büyükken 2 emoji ona oranla biraz daha büyük olacak. Kademeli olarak büyüyen emojiler tek başına gönderildiklerinde ise iOS'de olduğu gibi tam boyutlarında karşı tarafa iletilecek.

WhatsApp, Facebook Messenger ve Skype Dinlenecek

WhatsApp’ın Facebook ile Bilgilerinizi Paylaşmasını Nasıl Engellersiniz?

YORUMLAR