WhatsApp Artık Bazı Telefonları Desteklemeyecek

WhatsApp Artık Bazı Telefonları Desteklemeyecek

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bu yılın sonu itibariyle bazı telefonlara olan desteğini sona erdirecek. 

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bazı kullanıcılarını üzecek bir haber yayınladı. Resmi blog üzerinden yapılan açıklamada eski sürümlere olan desteğin sona ereceği ifade ediliyor. Açıklamalarına devam eden WhatsApp, WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek isteyenlenlere Android, iPhone ya da Windows Phone'un yeni sürümlerine geçiş yapmalarını önerdi.

Buna göre 2016'nın sonu itibariyle Nokia ve BlackBerry modellerinde WhatsApp çalışmayacak. Kara listeye alınan telefonlar aşağıdaki gibi.

  • BlackBerry (BlackBerry 10 dahil)
  • Nokia S40
  • Nokia Symbian S60
  • Android 2.1 ve Android 2.2
  • Windows Phone 7.1

WhatsApp'ın bu hamlesi neredeyse yok olacak işletim sistemlerine yönelik gibi görünse de BlackBerry desteğinin de çekilmesi kullanıcıları şaşırttı. WhatsApp'ın desteği çekme nedeni olarak ileride yapılacak güncelleme ve eklemelerin bu platformlarda ihtiyaçların karşılanmayacağı gösteriliyor. BlackBerry'lerin Android'e geçecek olması nedeniyle BlackBerry desteğinin sona ereceği de söylentiler arasında. Aylık bir milyarı aşkın kullanıcıya ulaşmayı başaran WhatsApp, bu hamlesiyle hatırı sayılır kullanıcı kaybı yaşayabilir. 

WhatsApp Android Telefonlar İçin Beta Programını Başlattı

WhatsApp'ı Bu Özellik Yüzünden Silebilirsiniz!


YORUMLAR