WhatsApp Artık Tamamen Ücretsiz!

WhatsApp Artık Tamamen Ücretsiz!

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden olan WhatsApp için ilginç bir açıklama yapıldı. Bilindiği üzere Android ve iOS mobil cihazlarımız ve bilgisayarlarımız üzerinde kullanabildiğimiz WhatsApp ücretsiz olarak indirilebiliyor. Fakat bu tam anlamıyla uygulamanın ücretsiz kullanılabildiği anlamına gelmiyordu. WhatsApp ilk aşamada ücretsiz olarak indirilebilse de bir yıllık bir kullanım süresinin ardından kullanıcılardan ücret talep etmesi gerekiyordu. Bu ücreti WhatsApp'ın 1 sene dolduğunda kullanıcılardan talep etmemesi ise ayrı bir konuydu. Yine de uygulamanın ücretsiz WhatsApp kullanım süresinin dolmasına yakın zamanlarda kullanıcılara hatırlatma bildirimleri göndermesi biraz tedirginlik yaratıyordu.

Neyse ki artık WhatsApp'ın uygulamaya geçirmediği yıllık kullanım ücreti sistemi tam anlamıyla ortadan kaldırılıyor. WhatsApp'ın kurucusu Jan Koum'un yaptığı açıklamada bu sistemin önümüzdeki birkaç hafta içerisinde geçerli olmayacağının ve kullanıcıların sonsuza dek WhatsApp'ı ücretsiz olarak kullanabileceğinin müjdesi verildi.

Bu kararın alınmasının arkasındaki neden ise bu sistemin iyi çalışmıyor oluşu. WhatsApp'ın ödeme kabul etme sistemi bir kredi veya banka kartı kullanılmasını gerektiriyor. Eğer herhangi bir kredi kartına veya banka kartına sahip değilseniz WhatsApp'a ödeme yapmanız da mümkün olmuyor. Bu uygulama beraberinde güvenlik kaygılarını da beraberinde getiriyor. Yeni düzenlemeyle bütün bu problemler ortadan kaldırılmakta.

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

Kaçırmamanız Gereken WhatsApp İpuçları ve Hileleri

YORUMLAR