WhatsApp Bildirim Ekranına Yeni Özellik Eklendi

Whatsapp bildirim resim

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma programı WhatsApp için yeni bir güncelleme yayınlandı. Şimdilik sadece kısıtlı sayıda kullanıcının deneyebildiği özellikle birlikte bildirim ekranına resim önizlemesi eklendi.

Yakın zaman önce WhatsApp uygulamasına New Inline Image Style for Notifications adı altında yeni bir özellik eklendiği söylenmişti. Bildirimler için yeni satır içi resim görselleri olarak çevirebileceğimiz yeni detayın Android Pie ile kullanılabilir hale geldiği kaydedilirken, yapılan geliştirmeler sonucunda uygulamada gelen bildirimlere küçük resim önizlemelerinin konulduğu dile getirildi.

Hâlihazırda WhatsApp Beta kullanıcıları tarafından test edilmeye devam edilen yeni özelliğin, sorunsuz çalışması durumunda tüm kullanıcıların beğenisine açılacağı vurgulanırken, bildirimlerdeki değişikliğin yanı sıra yeni beta güncellemesinde bir başka detay daha yer aldığı ifade edildi. Yine beta kullanıcılarına açılan Biscuit isimli geliştirmeyle uygulamaya yeni sticker paketlerinin eklendiği aktarıldı.

whatsapp-bildirim-resim-önizleme

Sadece Android Pie’da

Oldukça kullanışlı görünen bildirim özelliğinin ise sadece Android Pie kullanıcılarına sunulacağı belirtildi. Eski Android sürümlerinin bildirimlerde önizleme yapma şansı sunmadığının altını çizen geliştiriciler, Android 8.0 Oreo’da dahi bunun mümkün olmadığını belirttiler.

Buna rağmen WhatsApp geliştiricilerinin bildirim özelliğini tüm kullanıcılara sunmak adına harekete geçtikleri ve yapılacak kimi değişikliklerin ardından her WhatsApp kullanıcısının bu özelliği deneyebileceği, söylenenler arasında yerini aldı.