WhatsApp'a Bitmoji Benzeri Avatarlar Geliyor!

Bir süredir WhatApp'a geleceği söylenen avatarlar yeni güncellemeyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunuluyor. İşte detaylar!

WhatsApp'a Bitmoji Benzeri Avatarlar Geliyor!

WhatsApp'a yeni gelecek güncelleme ile birlikte Meta'ya ait olan Bitmoji hizmetindeki gibi kişiselleştirilmiş avatarlar, profil resminiz olarak ayarlanabilecek ve çıkartma olarak gönderilebilecek.

Facebook ve Instagram gibi Meta hizmetlerinde zaten mevcut olan özelleştirilebilir karakterler olan avatarlar hizmeti artık resmî olarak WhatsApp'ta kullanıma sunuluyor. Meta, bu yeni avatarların mesajlaşma hizmetinde profil resmi olarak kullanılabileceğini ve 36 özel çıkartmadan biri olarak kullanılabileceğini duyurdu.

Whatsapp Avatar Özelliği Bugünden İtibaren Kullanılabilecek

Meta'nın açıklamasına göre bahsi geçen özellik, bugün yayınlanacak güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulacak.

WhatsApp'ın yeni avatar özelliği, birkaç aydır düzenli olarak beta test kullanıcılarına sunuluyor. Yeni avatar özelliği WABetaInfo'ya göre Ekim ayından bu yana hem Android hem de iOS'ta bazı beta kullanıcıları tarafından test edildi ve Meta'nın açıklamasıyla birlikte bugün artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Meta'nın avatarları, farklı platformlarda ve mesajlaşma uygulamalarında bulunan bir dizi sanal özelleştirilebilir karakterleri içeriyor. Bunlar arasında en bilineni, artık Snapchat'in sahibi olduğu 2D karakterler olan Bitmoji hizmeti. Bu avatar hizmetleri, çoğunlukla Metaverse'e yatırım yapan Meta şirketi için büyük önem taşıyor.

WhatsApp'a Yeni Emojiler Geliyor: Ekran Görüntüsü Paylaşıldı
MOBİL

WhatsApp'a Yeni Emojiler Geliyor: Ekran Görüntüsü Paylaşıldı

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma hizmetlerinden biri olan WhatsApp, yeni emojiler ile gündeme geldi. Ortaya çıkan bilgilere göre popüler anlık mesajlaşma uygulamasına 21 farklı yeni emoji eklenecek.

WhatsApp'ta Artık İstenilen Tarihteki Mesajlara Gidilebilecek
İNTERNET

WhatsApp'ta Artık İstenilen Tarihteki Mesajlara Gidilebilecek

WhatsApp'ın daha önce de üzerinde çalıştığı mesajları tarihe göre arama özelliği nihayet geliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcıların bir konuşma içerisinde belirli bir tarihe atlaması daha kolay olacak.

YORUMLAR