WhatsApp Business Kullanıcı Sayısı 3 Milyona Ulaştı

WhatsApp Business Kullanıcı Sayısı 3 Milyona Ulaştı

Yaşadığı veri skandalına rağmen 2018'in ilk çeyreğinde gelirlerini artıran Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, "3 milyondan fazla insan aktif olarak WhatsApp Business'ı kullanıyor" dedi.

Geçtiğimiz haftalarda, Zuckerberg'in Kongre önünde ifadeyle sonuçlanan Cambridge Analytica skandalına rağmen, Facebook bugün 2018'in ilk çeyreğinde 11.97 milyar dolar gelir ve 4,98 milyar dolar kar elde ettiğini açıkladı. 

Bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla gelirlerini yüzde 49 oranında artıran şirket, kar tarafında da yüzde 63 gibi rekor sayılabilecek bir yükselişe imza attı. Dolayısıyla internet dünyasının son yıllarda gördüğü en büyük veri skandalı, sosyal medya devini teğet geçmişe benziyor. 

Görünen o ki, mali işlerin yanı sıra şirketin çiçeği burnunda uygulaması WhatsApp Business tarafında da işler oldukça yolunda gidiyor. Bu yılın Ocak ayında 5 ülkede Android kullanıcıları için hizmete sunulan WhatsApp Business, iş dünyası için tasarlanan tamamen bağımsız bir uygulama.

Kişiler, WhatsApp Business ile işletme profilleri oluşturabiliyor ve böylece müşterilere e-posta veya mağaza adresi gibi bilgiler hızlı bir şekilde sağlanmış oluyor. 

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ve şirketin COO (Baş işletme görevlisi) görevini üstlenen Sheryl Sandberg, sohbet uygulamalarına yapılan yatırımların artarak devam edeceğini söyledi.

Zuckerberg, “Önümüzdeki beş yıl boyunca, Instagram, WhatsApp ve Messenger gibi uygulamalarımızın etrafında yeni iş ekosistemleri oluşturmaya odaklandık” dedi. WhatsApp Business'ın hala gelişmekte olan bir uygulama olduğunu; ancak buna rağmen kullanıcı sayısının 3 milyona ulaştığını ifade eden Zuckerberg, "WhatsApp Business, tamamen iş dünyasına yönelik tasarladığımız bir uygulama. Müşterilerle işletmeler arasındaki iletişimin daha hızlı ve etkili olması adına böyle bir adım attık. Kullanıcılardan gelen geri dönüşler bizlerin doğru yolda olduğunu gösteriyor" değerlendirmelerini yaptı.