WhatsApp Business Resmi Olarak Çıktı!

WhatsApp Business çıktı

Facebook’un sahibi olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yepyeni sürümü WhatsApp Business, Eylül 2016’da ilk kez görücüye çıkmıştı. Üzerinden geçen onca süre ve gerçekleştirilen farklı beta süreçlerinden sonra WhatsApp Business en sonunda piyasaya çıktı. Facebook yaptığı açıklamayla WhatsApp Business’ın çıkışını duyururken, uygulamanın şimdilik sadece beş ülkede kullanılabileceğini, yapılacak çeşitli geliştirme ve iyileştirmelerden sonraysa diğer ülkeler için de yavaş yavaş çıkmaya başlayacağını söyledi.

Küçük işletmelerin kullanması için geliştirilen ve Android üzerinden ücretsiz olarak yayınlanan WhatsApp Business’ın amacının, işletmelerin müşterilerine daha kolay ulaşması olduğu daha önce anlatılmıştı. Bununla birlikte küçük işletmelerin marka değerinin neredeyse olmaması sebebiyle güvenilirlik konusunu da geliştirmek isteyen Facebook, WhatsApp Business’ın bu amaçla kullanılabileceğini de belirtmişti.

Yeni uygulamayla birlikte markalar için profil oluşturma ve bu profile açıklama, adres, e-posta ve web sitesi gibi bilgileri yerleştirme olanağı sunan Facebook, ayrıca onaylı profil özelliğinin WhatsApp Business’da da kullanılacağını söylemişti.

Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Meksika, Endonezya ve İtalya’da kullanılabilir halde olan hizmeti indirmek ve göz atmak için aşağıdaki indir tuşuna basabilirsiniz.

YORUMLAR