Whatsapp Çöktü, Kullanıcılar Çıldırdı!

Whatsapp Çöktü, Kullanıcılar Çıldırdı!

Günlük bir milyara yakın aktif kullanıcı sayısına sahip olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a erişim sorunları yaşanıyor. Şu ana kadar binlerce kullanıcıdan şikayet geldi.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a olan erişim son 2-3 saatlik dilimde bazı kullanıcılar için sağlıklı bir şekilde sağlanamıyor. Dünyanın önemli bölgelerinden yağan şikayetlerde kullanıcılar mesaj göndermekte ve almakta zorluk çektiklerini belirtiyorlar. Batı Avrupa, Güney Brezilya ve ABD'nin doğusundaki bölgeler ise kesintinin en fazla yaşandığı yerler olarak görülüyor. Bu bölgelerin dışında ise seyrek olarak kesintiler yaşanabiliyor. Ülkemizde de sınırlı sayıda kullanıcıdan şikayetler gelmeye başladı.

WhatsApp'ın erişim durumunu anlık olarak görüntüleyebileceğimiz DownDetector.com verilerine göre ise kesinti halen daha devam ediyor. Kesintinin yaşandığı yoğunluk haritasını yukarıdan inceleyebilirsiniz. Uygulamayı tercih eden kullanıcı sayısı hesaba katıldığında bu gibi platformlarda yaşanan aksilikler insanları çileden çıkarmaya yetebiliyor. Öte yandan kesintinin ne zaman son bulacağına dair bir bilgi henüz bulunmuyor. Şirketten konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

WhatsApp'ı Hackleyen Zengin Olacak!

WhatsApp Web'e İki Yeni Özellik Geldi

WhatsApp'a Renkli Bir Özellik Ekleniyor

YORUMLAR