Whatsapp 'Durum' Hizmeti 10 Haftada 175 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Whatsapp 'Durum' Hizmeti 10 Haftada 175 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Facebook'un sahibi olduğu Whatsapp, bilindiği üzere Snapchat'in hikayeler özelliğini bünyesine kattı. Popüler mesajlaşma uygulamasının bugün 1.2 milyar kullanıcısı bulunuyor ve Whatsapp Durum özelliği bu kullanıcıların yaklaşık yüzde 15'ini oluşturuyor. Buna bağlı olarak şirket, Şubat ayının ortalarında başlayan servisin bugüne kadar 175 milyon kullanıcıya ulaştığını bildirdi.

Whatsapp Durum özelliği, Instagram, Facebook ve Messenger gibi ana ekranın en üstünde yer almak yerine, uygulamanın ayrı bir sekmesinde kendine yer buldu. Bu kullanıcıların pek ilgisini çekmese de, 175 milyon kullanıcı şirket için oldukça başarılı bir sonuç gibi görünüyor. Üstelik bütün bu uygulamaların kullanıcı sayısı, orijinal fikrin sahibi Snapchat'i de çoktan geçti.

Whatsapp Durumları, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını slayt halinde yayınlamasını sağlıyor ve 24 saat içinde kayboluyor. Snapchat'in büyüme kabiliyetini önemli ölçüde azaltan bu özellik, ilerleyen aylarda kullanıcı sayısını ikiye hatta üçe katlama konusunda oldukça iddialı görünüyor. 

Dün Gece Çöken WhatsApp, Hizmete Girdi

Whatsapp'ta Yanlış Gruba Atılan Mesajlara Son

YORUMLAR