WhatsApp Hareketli GIF Desteğine Sonunda Kavuşuyor

WhatsApp Hareketli GIF Desteğine Sonunda Kavuşuyor

Uzun süredir beklenen WhatsApp GIF desteği sonunda geliyor. Yayınlanacak yeni iOS güncellemesiyle birlikte uygulamadan rahatça GIF gönderilebilecek.

Sosyal medya platformlarında GIF uzantılı görsellerin paylaşımının artmasıyla birlikte, sosyal medya şirketleri de GIF desteklerini ardı ardına duyurmuşlardı. Hatta Instagram, kendine özgü GIF diyebileceğimiz Boomerang'ı kullanıcılarının hizmetine sunmuştu. Twitter, Facebook, Skype gibi birçok farklı platformun GIF entragrasyonunu hızlı şekilde tamamlamasına karşın, WhatsApp'ın böylesine bir desteği henüz sunmaması da, kullanıcıları tarafından eleştiriliyordu.

Öncelikle iOS platformu için aktif olacak bu destek, yakın zaman sonra App Store üzerinden yayınlanması beklenen 2.16.6 sayılı güncelleme ile aktif olacak. Böylece WhatsApp konuşmaları sırasında gönderilen bir GIF uzantısı, tarayıcı üzerinden açılmayarak, direkt olarak konuşma içerisinde görüntülenebilecek. Uzun süredir Facebook Messenger üzerinden kullandığımız GIF desteğine benzer bir desteğin verilmeye başlanmasıyla, daha hareketli bir WhatsApp konuşma görünümünün sağlanacağı da aşikar. Güncellemenin Android tarafına ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Önemli Uyarı! WhatsApp Gold ve Plus Uygulamalarından Uzak Durun

109 Ülkede Android Kullanıcıları Sadece WhatsApp'dan Sohbet Ediyor

WhatsApp Video Görüşmelerine Göz Kırptı, Beta Test Başladı

YORUMLAR