WhatsApp Google'a Satılmayacak

WhatsApp Google'a Satılmayacak

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan söylentiye göre Google mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı satın almak için görüşmelere başlamıştı. Bu WhatsApp'ın satın alım işlemiyle ilgili ortaya atılan ilk söylenti de değil. Geçtiğimiz Aralık ayında da Facebook'un WhatsApp ile ilgilendiği söylentileri ortaya atılmıştı.

Ama WhatsApp bir kez daha söylentilere son noktayı koydu ve WhatsApp Google'a satılmayacak gibi net bir açıklama yapıldı.

WhatsApp iş geliştirme başkanı Neeraj Arora yaptığı açıklamayla hiçbir şekilde böyle bir anlaşma için Google ile masaya oturmadıklarını bildirdi.

Çok popüler hale gele ve Google gibi birçok büyük şirketin ilgisini çekmeyi başaran WhatsApp anlaşılan o ki henüz satılık değil. Zaten Google şu an kendi mesajlaşma hizmeti Babel üzerinde çalışmakta ve muhtemelen Babel'in hazır olduktan sonra piyasaya sürülmesiyle birlikte WhatsApp ile Babel arasında büyük bir yarış başlayacak gibi görünüyor. Her ne kadar WhatsApp maça önde başlamış olsa da Google'ın gücüyle Babel'in bu piyasaya ayak uydurması çok da zor olmasa gerek.

Google'la adı geçen WhatsApp şu durumda Yahoo için çok daha uygun gibi görünüyor. Mobil alana yatırım yapmaya başlayan ve bu noktada yeni bir başlangıç hedefleyen Yahoo aslında WhatsApp'ı satın alarak mobil alanda ilerlemek için çok iyi bir ivme yakalayabilir diye düşünüyorum.

Last of Us 14 Haziran'da Türkiye'de

YORUMLAR